Vuoden 2024 virkailijat

 

Virkailijat vuonna 2023


Inspehtori

Martti Nissinen
savo-inspehtori(ät)helsinki.fi


Kuraattori
Lauri Hatakka
savo-kuraattori(ät)helsinki.fi

Varsinaiset virkailijat


Toiminnanjohtaja
Heta Ikonen
savo-toiminnanjohtaja(ät)helsinki.fi


Taloudenhoitaja
Sanni Nieminen
savo-taloudenhoitaja(ät)helsinki.fi

 

 

 

Sihteeri
Visa Penttinen
savo-sihteeri(ät)helsinki.fi


Emäntä (kevät 2024)
Nea Koivukangas, Roosa Kallinen
savo-emanta(ät)helsinki.fi


Isäntä (kevät 2024)
Samu Juuti, Sandra Sillanpää
savo-isanta(ät)helsinki.fi


Neuvos
Salmi Soljua


Neuvos
Iida Makkonen


Neuvos

Susanna Mielo


Neuvos
Sanni Nieminen


Päätoimittaja
Tiina Hietanen


Toiminnantarkastajat
Kari Kaukanen, Jaakko Hannikainen


Varatoiminnantarkastajat
Johanna Salkunen, Ville-Pekka Vainio


Vuksimajuri
Veera Savolainen
savo-vuksimajuri(ät)helsinki.fi


 

Muut virkailijat


Tietotekniikkasihteeri
Aaro Koivukangas
savo-tietotekniikkasihteeri(ät)helsinki.fi


Huvipäällikkö
Inka Salmelainen


Maakuntasihteeri
Artturi Vuorinen


Kansainvälisten asioiden sihteeri
Secretary of international affairs
Sanni Nieminen
savo-amici(ät)helsinki.fi


Kulttuurisihteeri
Salmi Soljua


Opintosihteeri
Sanni Suominen


Ympäristövastaava

Atte Martikainen, Salmi Soljua


Kappalainen
Artturi Vuorinen, Ilari Hatakka


Urheiluohjaaja
Pinja Heikkinen


Historioitsija
Emilia Roponen

 
Musiikkimestari
 


Laulunjohtaja
Susanna Rantakylä


Valokuvaaja
Aaro Koivukangas
 


Seniorisihteeri
Salmi Soljua


Varalaulunjohtajat
Heta Ikonen, Saija Soljua
Sanni Suominen, Atte Martikainen
Pinja Heikkinen, Ilari Hatakka
Lauri Hatakka, Artturi Vuorinen


Lipunkantaja
Inka Salmelainen
savo-lipunkantaja(ät)helsinki.fi


Lipunkantaja
Saija Soljua
savo-lipunkantaja(ät)helsinki.fi


Varalipunkantajat
Lauri Hatakka, Emilia Roponen
Pinja Heikkinen, Sanni Nieminen
Aleksi Suuronen, Aino Kilpeläinen
Heta Ikonen


Häirintäyhdyshenkilöt
Veera Savolainen, Aino Kilpeläinen
Salmi Soljua, Inka Salmelainen
Häirintäilmoituslomake


Tietosuojavastaava
Aaro Koivukangas


Yhdenvertaisuusvastaava
Johanna Salkunen

Apuhenkilöstö

Ilari Hatakka
Aaro Koivukangas
Veera Savolainen
Salmi Soljua
Aino Kilpeläinen
Tiina Hietanen
Siiri Virransola
Sanni Nieminen
Pinja Heikkinen
Inka Salmelainen
Jaakko Hannikainen
Susanna Rantakylä
Jenni Marttinen
Artturi Vuorinen
Mila Lyytinen
Iida Makkonen

Edustajat ja mestarit


Vuosijuhlamestari 2024
Iida Makkonen ja Heta Ikonen
savo-vujumestari(ät)helsinki.fi


Amiraali 2023

Elina Hietala ja Kristiina Rönö
savo-amiraali(ät)helsinki.fi


Talakkunamestari 2024

savo-talkkunamestari(ät)helsinki.fi

 
Edustaja Osakuntalaisen Unionin hallituksessa
Sanni Nieminen

Edustaja Osakuntien yhteisvaltuuskunnassa
Lauri Hatakka


Edustaja Osakuntien yhteisvaltuuskunnassa (vara)
Heta Ikonen

 
Edustajat Itäsuomalaiseen valtuuskuntaan
Pinja Heikkinen
Aino Kilpeläinen

 
Edustajat SavO–VSO-yhteistyöelimeen

Sanni Nieminen, Aino Kilpeläinen
Viran puolesta Heta Ikonen, Samu Juuti ja Sandra Sillanpää


Edustaja Pohjois-Savon liiton valtuuskuntaan
Artturi Vuorinen

 

Edustaja Etelä-Savon maakuntaliiton valtuuskuntaan
Susanna Rantakylä